Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pellynka u móóóře

30. 8. 2007

K E L L E N H U S E N

Obrazek

V sobotu 18. 8. 2007 jsme s páníčkama odjeli na dovolenou k moři. Už mi o něm vyprávěli dlouho dopředu, ale co to moře vlastně je, jsem netušila. Jeli jsme 7 hodin, ale měli jsme zastávky na krásných odpočívadlech, kde jsem mohla běhat. Páníčci společně s našimi kamarády Leničkou, Sváťou a Ešíkem na přestávkách hlavně papali a čůrali a nezapomněli ani na mě, měla jsem s sebou spoustu dobrůtek, od pribiňáčka počínaje :-) začalo to opravdu hezky.

Na prvním odpočívadle se mnou šla panička venčit, jenže vedle nás venčila nějaká německá holčička malého králíčka. Chtěla jsem Obrazekho hned aportovat, ale panička mi to tentokrát nedovolila, vůbec nevím proč :-) Cesta byla fajn, okolo Berlína jsme jeli nějak pomalu, páníček říkal něco o zácpě, tak nevim. Za Berlínem se to zase zrychlilo, míjeli jsme Hamburg a Lubeck a dorazili do Kellenhusenu, kde jsme měli baráček. Rychle jsme se ubytovali, dole v domečku byla kuchyň, obývák a koupelna a nahoře  3 ložnice a koupelna. Vše ve dřevě, nádhera. Hned jsme ale vyrazili pozdravit moře.

Vyhrála jsem soutěž "Kdo bude první u moře". Hned jsem ho poznala, je to spousta Obrazekvody, která nikde nekončí!!! Ale je jiná, než u nás, tak divně se vlní a chutná taky jinak. Moje seznamování mělo 3 fáze. Nejdřív jsem ty vlnky chtěla přeskočit, pak jsem před nimi utíkala a pak jsem se pokusila vypít. Páníčci se divili, že to piju, prý je to slané. Ale mě to neva. Hned jsem plavala a blbla a pak jsem se obalila v písečku, byl tak jemný. Byla jsem jak řízek :-)

Program na celý týden byl předem dopředu připravený, vždy ráno u vydatné snídaně jsem se dozvěděla, kam se ten den pojede. ObrazekPřijeli jsme v sobotu a v neděli bylo na programu seznámení s Kellenhusenem. Vyšli jsme tedy na promenádu, která vedla podél moře. Na promenádě jsem musela být na vodítku, což nebylo nic moc, protože hrozně tahám - prostě musím být všude prga :-) My měli baráček hned u psí pláže a tam začala i promenáda. Psí pláže hned poznáte, jsou tam totiž cedulky. Na promenádě mě všichni okukovali a pořád mě hladili cizí lidé, kteří se pak dlouze vybavovali s páníčkama. Mluvili úplně jinak, než my, takže nevím, co si říkali. Ale prý něco, že jsem krásná a co jsem za rasu a že mám "schone gelbe augen". No, byli ze mě paf, taky jsem tam byla z výmaráčků jediná, ještě asi žádného výmaráčka neviděli, jinak by věděli, že jsou krásní všichni :-)

ObrazekV pondělí bylo na programu hanzovní město Lubeck, které je slavné výrobou marcipánu a spoustou kulturních památek. Před jedním obrovským evangelickým kostelem, kde mě hlídal Sváťa, když páníčci byli uvnitř si mě venku dokonce fotila japonka. Ti japonci fakt fotí všechno :-)

V úterý jsme vyrazili do Dánska. jeli jsme nejdřív do přístavu Puttgarden, kde jsme se nalodili na obrovskou loď jménem Deutschland a Obrazekfrčeli do Dánska. Nejdřív jsme seděli na palubě, kde mi pěkně lítaly uši, ale pak jsme si šli prohlídnout loď. Byla obrovská a uvnitř kromě aut, restaurací, obchodů a kaváren byl dokonce i vlak. V dánsku jsme jeli do města Rodby, které jsme si prohlídli a večer zase lodí zpět do Německa.

Středa byla ve znamení ponorky, takže jsme vyrazili do Kielu a poté do Laboe, kde je vyplavená ponorka a je možno si ji prohlédnout. Pak jsme vyrazili v Laboe na pláž, kde lítali paraglaidisté - ty mě moc nezajímali, tak jsem si tam zatím prošmejdila co se dalo, ale začlo pršet a pěkně fičet, tak jsme radši vyrazili zpátky.

Obrazek

Ve čtvrtek jsme se váleli u moře. Rozbalili jsme si deky na psí pláži - HUNDESTRAND, kde byla spousta kámošů. Všichni jsme běhali na volno a mohli Obrazekjsme snad úplně všechno. Plavali jsme, nosili jsme klacky, míčky, jablka a já měla od páníčků i lítající talíř, co plave na vodě. Občas mi ho nějaký pejsek ukradl, ale to nevadí, jsou to kámoši - zas mi ho vrátili. Hráli si s námi různí páníčci, vždycky chvíli nějaký, prostě se střídali, byla to paráda! Taky jsem se učila surfovat. Nebyly moc vlny, takže nic moc, ale byla to sranda. S páníčkem jsme se taky potápěli. Našli jsme několik medúz a mořských hvězdic. Mňam, ty ale byly dobrý!!! Moc mi chutnaly, tak jsem se je pak naučila lovit sama. Medúzu jsem taky ochutnala, ale nemá moc chuť :-)

V pátek jsme ještě vyrazili do Dahme, kde byla taky psí pláž, ale naše byla lepší, takObrazek jsme vyrazili odpoledne ještě na naší, kde jsme zase blbli. Někdo mi zahrabal páníčka do písku, tak jsem ho musela vyhrabat a zachránit. Taky jsme šli hrát minigolf, tam bylo mííííčkůůůůů. Večer jsme šli na večeři, kde si páníčci dali rybičky a já dostala krevety. Pak jsme se šli naposled projít po promenádě, kde na každém kousku byly misky s vodou pro nás pejsky. Na mističkách bylo napsáno třeba "pivo" nebo "bez alkoholu" - mohli jsme si vybrat :-)

A v sobotu jsme zas frčeli domů, cesta byla podobná, sem tam zácpa, ale jinak se jelo po dálnici, takže to uteklo rychle. Bohužel rychle utekla i tato dovolená, což nás mrzelo. Bylo tam opravdu úžasně a snad tam zas s páníčkama někdy vyrazíme. Všem psím kamarádům to vřele doporučuji.

Kdo byste měl zájem tam se svým pejskem jet, kontaktujte paničku, řekne Vám co a jak. Jinak spoustu fotek si můžete prohlédnout zde.

Pa Vaše reportérka PellyObrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj cestovatelko

(mamka Jarka, 5. 10. 2007 20:30)

Ahoj Pellynko,
pořídila jsem si domů internet, tak si s tebou můžu klidně dopisovat, teda jestli tě taky tvoji páníčci pustí na notebook :-) Už jsem tě dlouho neviděla, ani se na mě nepřijdeš podívat, mrško jedna. Dneska mě Kryštof škrábnul do prstu, udělala mi docela slušnou skobu, lovila jsem ho zpod gauče, protože mi zase začal čůrat na koberec. Jak viděl, že ho jdu čistit, okamžitě se uklidil pod gauč, syčák jeden. Ale hlad byl silnější, tak vylezl a teď po mě jenom po očku pokukuje. Doufám, že ty tvé páníčky tolik nezlobíš. Mám pro tebe zase hodně míčků od Vendulky ze Sokola. Během školního roku je sebrala dětem, tak mi je pro tebe přinesla, je tam i tenisák Nike. Můžeš taky dát nějaký kamarádovi Tobískovi.Tak se na nás taky koukej jednou přijít podívat. pa pa Kryštůfkovi.

Mňam...hvězdice!

(Sárinkovi, 6. 9. 2007 18:05)

Pééllynko, kam se hrabe Egon Ervin Kisch! Ty ho svou reportáží strčíš hravě do kapsy:-)Mně by se na takovým výletě s páníčkama určitě taky moc moc líbilo, ale s tím plaváním v moři by to u mě asi byl trošičku problém, ještě nemám úplně vybroušený plavecký styl a jdu pořád malinko pod vodu.Ale ty mořský hvězdice, ty by mi asi taky chutnaly. Že by byly dobřejší než Frolíčci? To všechno mi musíš vyprávět, až se spolu i s našima páníčkama - a doufám, že to bude brzy - sejdeme.
Měj se i s páníčkama hezky a zase nám brzy něco napiš.

tedááá...

(Falinda, 30. 8. 2007 21:36)

...Pellynko, ty jsi úplná spisovatelka! Moc jsme se s paničkou nad tvým povídáním pobavily a tolik věcí, co tam mají pro pejsky! Musím přesvědčit paničku, že tam ještě nebyla, a aby mě vzala ochutnat to "pivo" a "bez alkoholu" na promenádě, taky bych ochutnala hvězdici, ale medůzu bych nepapala... a písečný řízek by ze mě byl dokonalý :o) taky mě zaujalo odpočívadlo s králíčkem...mňam...no, to jsem trošku odbočila... Opravdu paráda!!!
Pac a haf, Fá

PS: panička tady něco mrmlá o úúúúžasnýýýýých fotkách Pelly 017 a pláž 024 - prý ty fotky s dovolením využije... ale jestli si je dá jako tapetu na plochu, tak ji rafnu, páč tam má zatím mě!!! :o)))